Marketing dla deweloperów oferujących mieszkania dla Ukraińców

Moment wręczania kluczy przez dewelopera.

Specyfika zapotrzebowania na mieszkania wśród Ukraińców w Polsce

Ukraińcy przybywający do Polski po 24 lutego 2022 roku mają szczególne potrzeby mieszkaniowe. Większość z nich uciekła przed wojną i szuka schronienia na jakiś czas, a nie na stałe. Dlatego poszukują raczej wynajmu niż zakupu nieruchomości. Potrzebują mieszkań o niskim standardzie i niskich cenach. Bardzo ważna jest też lokalizacja – w pobliżu innych Ukraińców, pracy, ukraińskich sklepów itp.

Dodatkowo, ze względu na niepewną sytuację, Ukraińcy oczekują elastycznych warunków najmu – krótkich umów, niskich kaucji, możliwości wypowiedzenia umowy. Poszukują mieszkań gotowych do wprowadzenia się od zaraz. Nie są też w stanie wynająć mieszkania bez znajomości języka polskiego i zrozumienia umowy, więc potrzebują wsparcia w tym zakresie.

Dostosowanie oferty i komunikacji marketingowej do potrzeb Ukraińców

Aby skutecznie dotrzeć do Ukraińców z ofertą, deweloperzy muszą dostosować język i kanały komunikacji, dostosowując swój marketing dla deweloperów – więcej na ten temat można dowiedzieć się bezpośrednio od specjalistów https://simpliteca.com/marketing-dla-deweloperow/. Przede wszystkim strony internetowe i materiały drukowane powinny być dostępne po ukraińsku lub rosyjsku. Równie ważne jest ogłaszanie ofert tam, gdzie Ukraińcy ich szukają – na portalach dla Ukraińców w Polsce, w mediach społecznościowych, ukraińskich społecznościach.

Oferta powinna być skupiona na najważniejszych dla Ukraińców kwestiach – cenie, lokalizacji, elastyczności. Należy jasno komunikować atuty, takie jak bliskość przystanków, sklepów czy znajomych. Dobrze też zaoferować dodatkowe usługi ułatwiające wynajem, np. tłumaczenie umowy.

Budowanie pozytywnego wizerunku marki wśród Ukraińców

Deweloperzy powinni pokazywać, że rozumieją specyficzne potrzeby Ukraińców i służą pomocą. Np. udostępniając miejsca spotkań dla ukraińskich rodzin, organizując lekcje języka polskiego, zapewniając tłumaczenia. Mogą sponsorować wydarzenia kulturalne promujące Ukrainę.

Integracja z polskimi sąsiadami, otwartość i gościnność wobec Ukraińców to postawy, które budują pozytywny wizerunek. Ukraińcy docenią dewelopera, który stwarza przyjazną, wielokulturową przestrzeń.

Wybór kanałów komunikacji z Ukraińcami

Najskuteczniejsze kanały dotarcia do Ukraińców poszukujących mieszkania to media społecznościowe (Facebook, Instagram), ukraińskojęzyczne portale z ogłoszeniami, ulotki i plakaty w miejscach, gdzie przebywają Ukraińcy. Dobrym pomysłem jest promocja poprzez ukraińskie media i wpływowych Ukraińców mieszkających w Polsce.

Należy unikać reklam w polskich mediach – są one rzadko konsumowane przez Ukraińców. Reklama w telewizji czy radiu, billboardy po polsku nie zdadzą egzaminu. Zdecydowanie lepsze efekty można osiągnąć, prowadząc promocję online w języku ukraińskim.

Skuteczny marketing mieszkaniowy wymaga głębokiego zrozumienia potrzeb ukraińskich najemców i imigrantów oraz komunikacji w ich języku i kanałach, których używają. Dotarcie do tej grupy i zbudowanie pozytywnego wizerunku marki to klucz do sukcesu.

Zostaw komentarz

Adres e-mail nie zostanie opublikowany